Ogólne

Ogólne

24 wyników

Świat w okularach coraz bardziej różowy

Okulary jeszcze kilkanaście lat temu były smutną koniecznością. Dziś mało kto pamięta o tych ponurych czasach! To zasługa estetycznych, dodających uroku i charakteru oprawek, a także soczewek – posiadających szereg udogodnień. Poznaj ich funkcje i zdecyduj, które z nich poprawią komfort Twojego życia.

Rodzaje soczewek

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz bardzo szeroki wybór soczewek okularowych. Zdajemy sobie sprawę, jak różnym wymaganiom muszą sprostać okulary. Wpływa na nie zawód, hobby, tryb życia oraz oczywiście rodzaj wady wzroku. Naszym celem jest to, aby okulary stanowiły wdzięczny dodatek do ubioru i pozwalały zapomnieć o ograniczeniach związanych z wadą wzroku. Funkcjonalne szkła i ich odpowiedni dobór to podstawa. Poznaj parametry, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru soczewek.

  • Białe lub fotochromy – w naszym sklepie znajdziesz zarówno soczewki białe, jak i posiadające efekt przyciemnienia przy większym nasłonecznieniu. Weź pod uwagę, jak często przebywasz w nasłonecznionym miejscu i czy masz możliwość oraz chęć posiadania korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych.
  • Antyrefleks – powłoka, dzięki której do oczu nie docierają żadne sztuczne refleksy, mroczki i poświaty. Powłoka antyrefleksyjna sprawdzi się podczas nocnej jazdy, chroni też wzrok podczas pracy przy komputerze. 
  • Odporność na zarysowania – istotna, zwłaszcza jeśli często przebywasz na świeżym powietrzu lub jeśli zdarza Ci się przechowywać okulary bez pokrowca.

  • Funkcje specjalne –  znajdziesz u nas soczewki, które posiadają specjalistyczne funkcje: mogą posiadać powłokę antybakteryjną, nadawać się do opraw sportowych, posiadać opcję redukcji odblasków w nocy lub funkcję łatwego czyszczenia.