Ochronne

Ochronne

19 wyników

Okulary ochronne

Solidne okulary ochronne są ważnym i często niezbędnym środkiem ochrony indywidualnej. Komplet okularów zabezpiecza szczególnie wrażliwe na uszkodzenia wskutek urazów czy kontaktu z czynnikami zewnętrznymi części ciała – oczy i ich okolice. W sklepie e-okularnicy.pl znajdziesz szeroki wybór profesjonalnych i atestowanych modeli znajdujących zastosowanie w zakładach pracy oraz prywatnych warsztatach czy garażach.

Niezawodne okulary ochronne dla większego bezpieczeństwa

Okulary ochronne (na okulary i modele z wbudowanymi soczewkami) są niezbędnym elementem wyposażenia pracowników hal produkcyjnych, warsztatów mechanicznych, spawalni i innych zakładów przemysłowych czy laboratoriów. Ponadto chroniące oczy akcesorium powinno znaleźć się w prywatnej kolekcji każdego miłośnika majsterkowania. 

W sklepie e-okularnicy.pl znajdziesz wszystko to, co niezbędne, aby chronić swoje oczy przed odpryskami, substancjami chemicznymi i promieniowaniem: gogle do spawania, modele ochronne z wkładką korekcyjną, osłony boczne do ochrony przed promieniowaniem optycznym i czynnikami mechanicznymi wykonane z polimeru medycznego lub skóry, osłony na nos z miękkiego kevlaru i nakładki ochronne na szkła. Co ważne, wszystkie produkty wyprodukowane z materiałów o wysokiej trwałości, są też odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Ich przemyślana konstrukcja spełnia wszystkie rygorystyczne normy BHP.

Kiedy są potrzebne korekcyjne okulary ochronne?

Wada wzroku utrudnia wykonywanie nie tylko codziennych czynności, lecz także obowiązków zawodowych. Niestety nie każdy może mieć podczas pracy na nosie swoje okulary korekcyjne. Są zawody, których specyfika wymaga tego, aby chronić oczy przed urazami.

Pracownik, który zajmuje się spawaniem, lutowaniem na zimno, montażem czy pracami budowlanymi, powinien zawsze dokładnie widzieć swoje pole robocze, a jednocześnie dbać o ochronę wzroku. Z tego powodu w naszej ofercie znalazły się okulary ochronne, które pomagają zatroszczyć się o ten narząd.

To modele do zadań specjalnych. Składają się one z:

  • szkieł, które są barierą dla np. opiłków drewna, iskier czy odpryskującego tworzywa;
  • soczewek korekcyjnych – w naszej ofercie znajdują się okulary ochronne przystosowane do montażu soczewek o różnej mocy, które pomagają lepiej widzieć osobom z wadami wzroku;
  • osłon bocznych, które zabezpieczają przed urazami skronie – w naszym sklepie znajdują się modele z osłonami transparentnymi (z wytrzymałego tworzywa) i ze skórzanymi.

Jak są skonstruowane okulary ochronne na okulary?

Dzięki nam możesz łatwo stworzyć ze swoich okularów korekcyjnych model ochronny. Służą do tego specjalne nakładki – pomagające chronić wzrok tych, którzy zajmują się np. spawaniem czy lutowaniem. Umieszcza się je bezpośrednio na soczewkach.

Są to okulary ochronne na okulary korekcyjne. Nakładek nie trzeba zdejmować, odrywając się od pracy. Konstruuje się je tak, aby można było podnieść je do góry. Takie nakładki pomagają lepiej widzieć pole robocze, gdyż wykorzystujący je pracownicy odruchowo nie mrużą oczu, chcąc uniknąć ich urazu.

Czym są gogle korekcyjne?

Gogle korekcyjne to specjalny rodzaj okularów ochronnych (tworzy się je również dla narciarzy). To modele, które są przystosowane do tego, aby mogła znaleźć się pod nimi wkładka z soczewkami odpowiednimi do wady wzroku. Niektóre z nich mają także wycięcia po bokach. Takie gogle korekcyjne wykonuje się z myślą o tych, którzy nie chcą rezygnować z noszenia tradycyjnych okularów.

E-okularnicy.pl – zaufaj doświadczeniu

Wybierając okulary ochronne z kolekcji prezentowanej na naszej stronie, stawiasz na pewność i bezkompromisowy standard. Wszystkie modele prezentowane na wirtualnych półkach salonu optycznego pochodzą z katalogów uznanych w branży producentów. Okulary ochronne dostępne w sprzedaży są najlepszym dowodem na to, że wysoka jakość i niska cena nie muszą się wykluczać. Nasi klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo.

Nie jesteś pewien, jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni? Zapraszamy do kontaktu – wspólnie znajdziemy najkorzystniejsze rozwiązanie!