Fotochromowe

Fotochromowe

14 wyników

Soczewki fotochromowe 

Trudny do przewidzenia scenariusz pogodowy potrafi dać w kość osobom z wadą wzroku. Pochmurne niebo przeplatane rozbłyskami słońca może męczyć wzrok. W takich sytuacjach przychodzą z pomocą soczewki fotochromowe. Fotochromy maksymalnie chronią oczy w zmiennych warunkach nasłonecznienia. Na zewnątrz pod wpływem promnieniowania UV zmieniają stopień zabarwienia. W praktyce wygląda to po prostu tak, że szkła stają się ciemniejsze na słońcu, a po wejściu do wnętrza budynku z powrotem stają się jasne. 

Zalety soczewek fotochromowych

Soczewki fotochromowe mają wielu zwolenników. Wynika to z ich kilku ważnych zalet.

  • Maksymalna ochrona – soczewki fotochromowe wyróżniają się wysoką ochroną oczu przed promieniowaniem UVA i UVB.
  • Wygoda – nie musisz być zaklinaczem pogody ani czuć w kościach, kiedy zbliża się deszcz. Nie musisz też nosić przy sobie korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych. Szkła fotochromowe to klasyczny przykład produktu dwa w jednym. Szkła przyciemnią się zawsze, kiedy tego potrzebujesz.
  • Ułatwienie dla kierowców – fotochromy są wygodne zwłaszcza w kontekście prowadzenia auta. Rażące promienie słońca potrafią skutecznie utrudnić jazdę. Soczewki fotochromowe pozwalają uniknąć tego typu sytuacji. 

Mity związane z fotochromami

Niektórzy uważają, że fotochromy przypominają stylistyką słynne okulary generała Jaruzelskiego. To mit, który dawno stał się przestarzały. A wynikał z faktu, że kiedyś okulary fotochromowe występowały jedynie w kolorze brązowym. Współczesne fotochromy mają różne barwy.

Inną kwestią, która może budzić obawę przed zakupem fotochromów, jest tempo, w jakim okulary wracają do pełnej przezroczystości. Temu również wychodzi naprzeciw nauka. Technologia Transitions pozwala na szybki powrót szkieł do „pozycji wyjściowej”.