Fotochromowe

Fotochromowe

17 wyników

Soczewki fotochromowe

Trudny do przewidzenia scenariusz pogodowy potrafi dać w kość osobom z wadą wzroku. Pochmurne niebo przeplatane rozbłyskami słońca może męczyć wzrok. W takich sytuacjach przychodzą z pomocą soczewki fotochromowe.

Fotochromy maksymalnie chronią oczy w zmiennych warunkach nasłonecznienia. Na zewnątrz pod wpływem promieniowania UV zmieniają stopień zabarwienia, a w praktyce wygląda to po prostu tak, że szkła stają się ciemniejsze na słońcu, a po wejściu do wnętrza budynku z powrotem stają się jasne. 

Fotochromy nie tylko pomagają lepiej widzieć i mniej męczyć wzrok. W niektórych sytuacjach zwiększają także bezpieczeństwo osób, które mają na nosie okulary z takimi soczewkami.

Zalety soczewek fotochromowych

Soczewki fotochromowe mają wielu zwolenników. Wynika to z ich kilku ważnych zalet.

  • Maksymalna ochrona – soczewki fotochromowe wyróżniają się wysoką ochroną oczu przed promieniowaniem UVA i UVB.
  • Wygoda – nie musisz być zaklinaczem pogody ani czuć w kościach, kiedy zbliża się deszcz. Nie musisz też nosić przy sobie korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych. Szkła fotochromowe to klasyczny przykład produktu dwa w jednym. Szkła przyciemnią się zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz.
  • Ułatwienie dla kierowców – fotochromy są wygodne zwłaszcza w przypadku prowadzenia auta. Rażące promienie słońca potrafią skutecznie utrudnić jazdę, a soczewki fotochromowe pozwalają uniknąć tego typu sytuacji.

Mity związane z fotochromami

Niektórzy uważają, że fotochromy przypominają stylistyką słynne okulary generała Jaruzelskiego. To mit, który dawno stał się przestarzały, a wynikał z faktu, że kiedyś okulary fotochromowe występowały jedynie w kolorze brązowym. Współczesne fotochromy mają różne barwy.

Inną kwestią, która może budzić obawę przed zakupem fotochromów, jest tempo, w jakim okulary wracają do pełnej przezroczystości. Temu również wychodzi naprzeciw nauka. Technologia Transitions pozwala na szybki powrót szkieł do „pozycji wyjściowej”.

Jak działają szkła fotochromowe?

Fotochromy to wynalazek drugiej połowy XX wieku. Sekret ich działania tkwi w starannie opracowanej budowie soczewek.

Wewnątrz tych szkieł znajduje się ogromna liczba pigmentów fotochromowych. Gdy nie padają na nie promienie świetlne, to pozostają one w spoczynku – są one ułożone w taki sposób, że nie blokują światła. Sytuacja zmienia się, gdy robi się jasno. Wtedy pigmenty zmieniają swój kształt i położenie. W efekcie szkła fotochromowe stają się brązowe, szare lub szaro-zielone. Tak zabarwione soczewki pomagają chronić wzrok przed światłem i zwiększyć komfort widzenia.

Czym są okulary korekcyjne fotochromowe z polaryzacją i antyrefleksem?

Gdy szkła fotochromowe stają się ciemne, nosząca je osoba przestaje mrużyć oczy – nie rażą jej promienie światła. Takie soczewki mogą pomagać jeszcze lepiej widzieć i chronić wzrok. W naszym sklepie są dostępne:

  • okulary fotochromowe z antyrefleksem – powłoka antyrefleksyjna pomaga chronić oczy przed sztucznym światłem. Redukując niepożądane odbicia i refleksy świetlne, wpływa ona na większy komfort i jakość widzenia. Soczewki z antyrefleksem powodują, że do oka trafia więcej światła niż w przypadku tradycyjnych szkieł. Dzięki temu wzrok jest mniej „zmęczony”, a ostrość widzenia i kontrast barw – zwiększone;
  • okulary korekcyjne fotochromowe z polaryzacją – takie soczewki odbijają poziome promienie światła, a przepuszczają tylko te pionowe. W ten sposób pomagają poprawić komfort i jakość widzenia oraz wzmocnić kontrast kolorów.

Jakie fotochromy znajdują się w naszej ofercie?

Dla osób z wadami wzroku mamy korekcyjne okulary fotochromowe z antyrefleksem z plastikowymi soczewkami i powłokami utwardzającymi szkła. W naszej ofercie znajdują się też modele pomagające chronić wzrok przed szkodliwym światłem niebiesko-fioletowym.

Fotochromy sprawdzają się m.in. w przypadku kierowców, osób pracujących pod gołym niebem oraz sportowców. Pomagają jednak zwiększyć komfort widzenia wszystkim, którym zależy na tym, aby chronić oczy przed promieniami słońca.