Szkła z antyrefleksem – lepsza widoczność i świetny wygląd

 Uszlachetnienie soczewek okularowych warstwą antyreflekcyjną sprawdza się niemal zawsze, znacząco podnosząc walory użytkowe okularów. Antyrefleks pozwala nie tylko lepiej widzieć, poprawia odwzorowanie barw, zwiększa kontrast i chroni oczy przed zmęczeniem, ale i przepięknie je eksponuje. Szkła z antyrefleksem powodują, że Twoje oczy są zawsze widoczne, co ułatwia kontakt wzrokowy i podkreśla urodę. To świetne rozwiązanie na co dzień, do długotrwałej pracy przy komputerze, na randkę i na przyjęcie.

Powłokę antyrefleksyjną stosuje się zarówno w damskich, jak i męskich soczewkach okularowych. Jak zdobyć szkła z antyrefleksem? Podczas zakupów w sklepie e-okularnicy.pl, przy zamówieniu nowych okularów korekcyjnych, wystarczy zaznaczyć „tak” w opcjach dodatkowych, w pozycji Antyreflex.

Szkła z antyrefleksem - funkcjonalność i wysoki poziom estetyki

Zastanawiasz się, o co właściwie chodzi z tym antyrefleksem, jak działa i dlaczego cieszy się tak wielką popularnością? Otóż antyrefleks jest typem uszlachetnienia soczewki okularów, dodatkową powłoką, która minimalizuje odbicia światła od powierzchni szkła. Oznacza to mniej więcej tyle, że do oka osoby w okularach dociera więcej światła, a okulary przestają zachowywać się niczym lustro, tworząc mało estetyczną przysłonę zakrywającą oczy przed rozmówcą. Poza walorami estetycznymi szkła z antyrefleksem to cały szereg zalet, w tym również o charakterze zdrowotnym. Pozwalają dłużej koncentrować wzrok na szczegółach, nie męczyć oczu refleksami światła powstającymi na soczewce i po prostu – widzieć wyraźniej. Warta uwagi jest również zwiększona trwałość tego typu soczewek, które trudniej zarysować oraz większa łatwość czyszczenia. Powłokę antyrefleksyjną można zastosować na każdym typie soczewek okularowych – szklanych i plastikowych, przeciwsłonecznych, korekcyjnych, a nawet zerówkach.

Szkła z antyrefleksem – piękne oczy w okularach korekcyjnych

Decydując się na soczewki okularowe, klienci mają do wyboru dodatkowe opcje i uszlachetnienia, które podnoszą funkcjonalność oraz komfort podczas codziennego użytkowania. Nowe okulary, zamawiane z zamiarem ich użytkowania w ciągu najbliższych kilku lat, warto wyposażyć w nowoczesne powłoki. Zwiększą one zarówno żywotność szkieł, jaki i rozszerzą ich funkcjonalność. Szkła z antyrefleksem to z pewnością więcej satysfakcji z posiadania nowych okularów, a szczególnie - wypoczęty wzrok i znacznie lepszy wygląd. Antyrefleks w połączeniu z modnymi oprawkami wygląda nowocześnie i podkreśla wysoką jakość okularów, które poza swoimi leczniczymi właściwościami, są przecież wyraźną dekoracją twarzy.

Inwestując w antyrefleks, sprawisz, że szkła soczewek będą niemal niewidoczne, nie tworząc niepotrzebnych barier w kontakcie wzrokowym. Oczy pozostaną czytelne, a nawet - wyeksponowane zarówno w świetle dziennym, jak i w pomieszczeniu, a nawet przed emitującym światło ekranem. Podobnie zresztą jak skrzętnie wykonany makijaż na wieczorową imprezę, którego z pewnością nie chciałabyś ukryć pod odbijającą blaski warstwą.

Nowoczesne powłoki uszlachetniające do soczewek okularowych

W sklepie e-okularnicy.pl można znaleźć niemal każdy rodzaj soczewek aktualnie dostępnych na optycznym rynku. Szkła zarówno skorygują wady wzroku, jak i pozwolą dostosować okulary do indywidualnych preferencji i potrzeb. Pierwszym krokiem na drodze do lepszego widzenia powinna być wizyta u okulisty, precyzyjne określenie dysfunkcji i uzyskanie zalecenia wysokości korekcji. Następnie można już samodzielnie wybierać te ulepszenia, które sprawdzą się na co dzień i podniosą walory użytkowe oraz estetyczne okularów. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe uszlachetnienia, spośród których szkła z antyrefleksem to jedna z możliwych do wyboru opcji. W ofercie online skorzystamy m.in. z powłoki zmniejszającej podatność soczewek na zarysowania, zamówimy redukcję odblasków czy też powłokę ułatwiającą czyszczenie okularów.

Wśród dodatkowych powłok na szkła do okularów korekcyjnych znajdziesz:

  • antyrefleks,
  • warstwy typu „łatwe czyszczenie”,
  • powłoki z redukcją odblasków w nocy,
  • uszlachetnienia zwiększające odporność na zarysowania.

Pielęgnacja okularów antyrefleksyjnych płynami z efektem anty-fog

Starannie wypielęgnowane soczewki okularowe wspierają koncentrację i pomagają uniknąć takich dolegliwości jak osłabienie wzroku i nieprzyjemny ból głowy. Sposób na czyste okulary jest niezwykle prosty i można go znaleźć na stronach naszego sklepu w zakładce Akcesoria/Pielęgnacja. W zestawie do czyszczenia okularów warto mieć zawsze pod ręką płyn w atomizerze i niewielkie ściereczki, które mieszczą się w kieszeni.

Klienci, którzy zaopatrzyli się w szkła z antyrefleksem oraz dodatkową powłoką zabezpieczającą przed zarysowaniami, a także odpowiednio pielęgnują swoje okulary, mogą cieszyć się nienagannym stanem szkieł przez wiele długich lat. Dla pełnej satysfakcji warto stosować płyn anty-fog renomowanych marek, takich jak Chemax, HAYNE czy SeeGreen. Oferowane preparaty niezwykle skutecznie i szybko usuwają zabrudzenia i dezynfekują okulary, nie naruszając przy tym warstwy ochronnej.

Miękkie i superdelikatne ściereczki do szkieł z antyrefleksem

Miękkie i niezwykle delikatne ściereczki do czyszczenia szkieł okularowych, również z antyrefleksem, to podstawa, by skutecznie usunąć kurz i tłuste plamy z okularów, chroniąc je jednocześnie przed zarysowaniem. Do wyboru są ekskluzywne poliestrowe ściereczki japońskiej marki Toraysee, szmatki B&S Premium oraz miniściereczki Promacy z nadrukami.

Tkanina z mikrowłókien jest tak łagodna, że bez obaw można jej używać do usuwania zabrudzeń z każdego typu okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Rekomendowane artykuły czyszczące nie naruszają delikatnych powłok, którymi są pokryte szkła z antyrefleksem. Podczas zakupu okularów w naszym sklepie zawsze warto przy okazji zaopatrzyć się w produkty do pielęgnacji, polecane przez najlepszych specjalistów.