Plastry na oko

Plastry na oko

Dopasuj parametry:  • 6,00 zł - 74,00 zł

20 wyników

Plastry i obturatory w terapii widzenia 

Problemy z oczami to coraz częstsza przypadłość u dzieci. Niedowidzenie, podwójne widzenie i zez nie dość, że stanowią znaczny defekt kosmetyczny, to jeszcze potrafią porządnie utrudnić maluchowi życie. Nieleczone, będą miały poważne konsekwencje w przyszłości doprowadzając np. do całkowitego wyłączenia z widzenia niesprawnego oka, czy uniemożliwiając w dorosłości widzenie przestrzenne. Na szczęście szybko rozpoznane niedyspozycje narządu wzroku dają się skutecznie usunąć. Wystarczy systematyczne przysłanianie chorego oka za pomocą plastrów bądź tekstylnych obturatorów na co najmniej kilka godzin dziennie. Ładne, kolorowe osłonki sprawiają, że nawet najmłodsze dzieci chętne są do współpracy i z radością włączają się w uczestnictwo w leczeniu. 

Plastry na oko – skuteczność i komfort

W naszej ofercie znajdziesz hipoalergiczne plasterki na oko dla dzieci starszych i maluszków. Występują w dwóch rozmiarach odpowiednich dla wieku - 76 × 54 mm oraz 67 × 50 mm. Opatrunki świetnie przylegają do zdrowego oka dziecka, całkowicie je zakrywając i zmuszając do pracy drugą gałkę – mniej sprawną. Plasterki wykonano z materiału, który nie uczula i nie odparza delikatnej skóry wokół oczu, co pozwala na ich użytkowanie nawet przez wiele godzin w ciągu dnia. Swobodnie mieszczą się pod okularami, a umieszczone na oku - pozwalają mu na dużą ruchomość pod opatrunkiem. Bogata kolorystyka i radosne wzornictwo – dziecięce motywy, intensywne barwy i desenie – czynią z terapii świetną zabawę. Codziennie nowy obrazek na oczku malucha pozwoli zaakceptować długotrwałe leczenie nawet przez bardzo małych podopiecznych.

Wielorazowe obturatory na okulary

Obturatory tekstylne doskonale sprawdzą się u dzieci, które nie akceptują plastrów, a zaklejone oczko sprawia im duży dyskomfort. Wówczas świetnym rozwiązaniem jest umieszczenie na okularach obturatora z materiału, który ograniczy dopływ światła do oka oraz uniemożliwi boczne widzenie. W naszej ofercie znaleźć można zarówno przysłonki filcowe dla najmłodszych dzieci (w wieku do 3 lat) i juniorów (od 4 do 12 lat), bawełniane nakładki do opraw tworzywowych oraz metalowych, jak i przysłonki silikonowe mocowane na okularach za pomocą przyssawki. Wszystkie produkty występują w dwóch rozmiarach – małym i dużym, a materiałowe w rozmaitych, wielobarwnych wzorach i deseniach – od kwiatków, motylków, kropek i misiów dla dziewczynek po chłopięce motywy: piłki nożnej, lisków i samochodzików.