Do pływania

Do pływania

13 wyników

Niezawodne okulary do pływania

Pływanie to wymagająca dyscyplina sportu, jednak jej sumienne uprawianie przynosi organizmowi szereg korzyści. W trakcie wodnej aktywności ważne jest prawidłowe wykonywanie poszczególnych ruchów, stąd jest wskazane, by pływającej osoby nic nie rozpraszało. Jednym z akcesoriów poprawiających jakość treningu są okulary do pływania. Solidny egzemplarz znacząco wpłynie na efektywność wysiłku, dlatego warto w niego zainwestować.

Trwałe, nieprzepuszczalne i korygujące wadę wzroku

Pierwszą cechą, jaką należy wziąć pod uwagę przed kupnem, jest wytrzymałość. Jej miarą są materiały, z jakich wyprodukowano okulary do pływania. Do najlepszych zalicza się poliwęglan, bo gwarantuje odporność na uderzenia – wytwarza się z niego również soczewki. Dodatkowo właściwości antyalergiczne zapobiegają powstawaniu zmian skórnych. To bardzo przydatne rozwiązanie, gdyż okulary są używane w różnych środowiskach wodnych: słonych, słodkich i chlorowanych. W każdym z nich nie wpływają negatywnie na skórę, umożliwiając swobodną rekreację.

Okulary do pływania nie spełniałyby swojego podstawowego zadania, gdyby przepuszczały wodę. W naszej ofercie znajdują się tylko sprawdzone modele, których jakość jest niepodważalna. Oprawy wyposażone w ssące uszczelki zapobiegają przedostaniu się pod nie wody i podrażnieniom spojówek. Okulary do pływania pomagają chronić narząd wzroku przed tym, co może znajdować się zarówno w jeziorze, jak i basenie – przed bakteriami i środkami chemicznymi.

Okulary do pływania, które dopasujesz do swojej głowy

Ciągle spadające i przesuwające się okulary pływackie potrafią zirytować, dlatego w naszej ofercie znajdują się modele, które możesz dopasować zarówno do obwodu swojej głowy, jak i kształtu twarzy.

Mamy okulary do pływania, z korekcją i bez, oraz z:

  • regulowaną gumką – wystarczy lekko pociągnąć jej koniec, aby dopasować okulary do obwodu głowy. Dzięki temu nie mają one szansy zsunąć się podczas pływania, a także szaleństw w wodzie – np. w czasie zjeżdżania na zjeżdżalniach wodnych;
  • wymiennymi elementami – w naszej ofercie znalazły się modele, do których dołączone są mostki w trzech różnych rozmiarach. Oznacza to możliwość lepszego dopasowania okularów pływackich zarówno do kształtu oraz wielkości nosa, jak i rozstawu oczu;
  • z taśmami stabilizującymi, dzięki którym okulary do pływania nie przemieszczają się na twarzy.

Wszystkie okulary do pływania na e-okularnicy.pl idealnie dopasowują się do kształtu twarzy, nie wywierając bolesnego nacisku na oczodoły i kość nosową.

Okulary pływackie korekcyjne dla osób z wadami wzroku

Szkła umieszczone w obudowie mogą być odpowiedzialne za więcej niż przejrzysty widok podczas nurkowania. Montaż soczewek korekcyjnych pomoże także przy leczeniu wad wzroku.

Tego typu udogodnienie jest wartą rozważenia opcją w przypadku osób borykających się choćby z astygmatyzmem lub innymi dolegliwościami. W naszej ofercie znajdują się okulary do pływania z korekcją, które:

  • są przystosowane do montażu soczewek o różnej mocy – mogą się w nich znaleźć także szkła dla osób z poważnymi wadami wzroku;
  • pomagają zwiększyć komfort osób uprawiających sporty wodne i lubiących pływanie na basenie. Zabawa w aquaparku, jeziorze, hotelowym basenie – w każdej z tych sytuacji mogą się przydać okulary do pływania z korekcją. Sprawdzą się one też u osób uczestniczących w zawodach pływackich oraz uprawiających piłkę wodną. Pomogą one lepiej obserwować sytuację na basenie, co może przełożyć się na sukcesy sportowe;
  • umożliwiają zamontowanie dwóch szkieł różniących się mocą – w przypadku, gdy każde z oczu ma inną wadę.

Komu są potrzebne okulary do pływania z korekcją?

Przydają się one zawodowcom i amatorom. Są polecane zarówno tym, którzy lubią pływać w naturalnych akwenach, jak i preferującym pływalnie. Okulary do pływania sprawdzą się także podczas kąpieli w basenie we własnym ogrodzie.

W naszej ofercie znajdują się też kolorowe modele dla dzieci z wadą wzroku. Dziecięce okulary do pływania z korekcją chronią oczy maluchów przed kroplami wody i nieprzyjemnym podrażnieniem oczu, które mogłoby zniechęcić je do pływania.

Okulary do pływania na miarę potrzeb

Oferujemy okulary do pływania znanych marek w korzystnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi egzemplarzami. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający użytkownicy znajdą coś dla siebie.