Vintage

Vintage

14 wyników

Okulary w stylu vintage 

Moda jest jak bumerang – wraca. Doskonałym przykładem jest styl vintage, który święci triumfy w wielu sferach: modowych stylizacjach, wnętrzach czy fryzurach. Widać to również w modzie na oprawki okularowe. Klasyczne modele oprawek zachwycają ponadczasowym designem i wciąż są bardzo chętnie wybierane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. 

Jaki model oprawek vintage wybrać?

W naszym asortymencie, wśród oprawek w stylu vintage, znajdziesz wiele atrakcyjnych modeli. Sprawdź, który pasuje Ci najbardziej. Weź pod uwagę zarówno kształt oprawek, ich grubość, jak i kolorystykę – aby w jak najlepszy sposób dopasować je do swojej urody i podkreślić indywidualny styl.

  • Kształt oprawek – na to podczas wyboru oprawek patrzymy w pierwszej kolejności.

Podłużne wąskie oprawki okularów, w stylu Clarka Kenta, sprawdzą się z pewnością przy okrągłym i owalnym typie twarzy.

Okulary o prostej górze i zaokrąglonym dole będą pasować do twarzy podłużnych. Optycznie je skrócą. 

Kocie okulary – niezwykle kobiece modele z delikatnie podniesioną zewnętrzną stroną oprawek nawiązują stylistyką do mody z lat 60. Posiadaczki kocich oprawek wabią zalotnym spojrzeniem. Takie oprawki nadają twarzy niepowtarzalnego charakteru i, jak to u kotów bywa… pazura! Pasują zarówno do twarzy okrągłych, w kształcie serca, jak i pociągłych.

  • Grubość oprawek – okulary o grubych oprawkach są bardzo charakterystyczne, podkreślają urodę. Cienkie oprawki są równie chętnie wybierane ze względu na ich minimalistyczny szyk i ponadczasową elegancję. 

Kolor oprawek – podczas wyboru koloru, kieruj się barwą swoich oczu oraz typem urody, który reprezentujesz. Weź również pod uwagę zasobność swojej szafy. Zastanów się, czy kolor oprawek będzie korespondował z jej zawartością.