Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją – najlepsza ochrona

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją to absolutne must have wszystkich letnich stylizacji. Choć szczególnie przydają się w trakcie słonecznych, upalnych dni, są równie świetnym wyborem na okulary całoroczne - chroniąc oczy przed promieniami słońca i odblaskami zawsze, gdy potrzeba. Ten niemal obowiązkowy element wyposażenia każdego kierowcy jest jednocześnie stylowym i modnym dodatkiem na spacer po nadmorskiej plaży czy górską wspinaczkę. Niwelując odblaski, wyostrzając obraz i ograniczając męczliwość oczu – sprawdzą się podczas całego roku. Dlatego wybierając okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją, warto stawiać na świetne jakościowo modele, które zapewnią najskuteczniejszą ochronę oczu przez większość dni w perspektywie najbliższych kilku lat. Mając zawsze pod ręką tego typu akcesorium, można być spokojnym o stan zdrowia swoich oczu.

Okulary przeciwsłoneczne – sposób na szkodliwe promienie UV 

Zbyt intensywne słońce negatywnie wpływa na wzrok, zakłóca widzenie i męczy oczy, może wywoływać zapalenie spojówek, przyczyniać się do rozwoju zaćmy, a nawet groźnego zwyrodnienia plamki żółtej. W dłuższej perspektywie czasu nadmiar promieniowania UV może mieć bardzo negatywne skutki dla zdrowia całego organizmu. W tym kontekście, zaopatrzenie się w dobrej jakości soczewki chroniące oczy wydaje się być bezdyskusyjne. I nie mówimy raczej o przyciemniających okularach ze stoiska przed marketem, które z ochroną oczu niewiele mają wspólnego. Ale o prawdziwych, wyposażonych w filtry UV okularach przyciemniających wysokiej klasy, zaopatrzonych w wyraźne oznaczenia, jak choćby UV400 i dostępnych wyłącznie w dobrych sklepach, jak e-okularnicy.pl.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją Solano

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją Solano

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją – wyższy poziom ochrony

Soczewki przeciwsłoneczne dodatkowo wyposażone w filtr polaryzacyjny to jeszcze bardziej zaawansowana ochrona oczu – nie tylko przed ostrym słońcem i promieniami UV, ale i światłem odbitym. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją mają za zadanie głównie zredukować odblaski i wygasić refleksy świetlne. Choć przy okazji zwiększają głębię i nasycenie kolorów, a poprawiając kontrast - polepszają widoczność. Eliminacja odbić uspokaja i wycisza wzrok, znacząco zwiększa komfort widzenia i wpływa korzystnie na nastrój. Po założeniu okularów z soczewkami polaryzującymi wszystkie kolory stają się piękniejsze, a jakość obrazu rośnie - błękit nieba staje się głębszy, trawa i drzewa są bardziej zielone, a cały świat wygląda dużo lepiej! To dlatego właściciele świetnych okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją tak rzadko rezygnują z ich noszenia, nawet w nieco bardziej pochmurne dni.

Okulary słoneczne z polaryzacją – świetny wybór doskonałych modeli

Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne pomogą odseparować oczy od szkodliwych czynników, które nie tylko pogarszają widzenie, ale i stwarzają ryzyko poważnego pogorszenia wzroku w przyszłości. W asortymencie sklepu e-okularnicy.pl klienci znajdą nowoczesne okulary z filtrami UV oraz polaryzacją. W soczewki z UV oraz filtrem polaryzacyjnym wyposażono choćby świetne damskie i męskie modele okularów przeciwsłonecznych marki POLAR VISION (i SOLANO). To doskonale zaprojektowane i starannie wykonane okulary, które zapewniają 100 proc. ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W ofercie znajdziesz najnowsze modele okularów, które zostały zaprojektowane w zgodzie z najnowszymi tendencjami i trendami modowymi. Jest ich tak wiele - w rozmaitej stylistyce, wzornictwie i kolorach - że z łatwością uda się wybrać wariant pasujący do własnego stylu. W zestawie - również etui do okularów i miękka ściereczka do czyszczenia szkieł, by zachować swój wyjątkowy nabytek w najlepszej kondycji przez długi czas.

Soczewki z polaryzacją – najlepszy wybór nie tylko dla kierowców

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją są zazwyczaj postrzegane jako najlepszy wybór ochrony przed słońcem podczas prowadzenia samochodu. I rzeczywiście, jest w tym wiele racji. Polaryzacja znacząco wyostrza obraz i poprawia widzenie oraz ogranicza ryzyko gwałtownego oślepienia słońcem – bezpośrednio bądź za sprawą odbić światła od jasnych i gładkich powierzchni. Dla pędzącego autem kierowcy „zagrożeniem” mogą stać się refleksy pochodzące z tafli wody, mokrego asfaltu, śniegu czy lodu, karoserii innych aut, a nawet drobinek pary w wilgotnym powietrzu. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją skutecznie zablokują te niekorzystne i męczące wzrok wrażenia wizualne.

Pamiętajmy jednak, że komfortowe i modne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją zwiększają jakość widzenia w każdych warunkach. Dlatego doskonale sprawdzą się również na przykład podczas wakacji w krajach, w których, z uwagi na położenie i ze względu na szerokość geograficzną, słońce świeci mocniej. A także zimą – szczególnie na górskich szlakach i ośnieżonych stokach. Wybór soczewek z polaryzacją to idealna opcja dla turystów – poza niewątpliwą ochroną oczu, zapewni mnóstwo znacznie bardziej klarownych i barwnych widoków, plastycznych i sugestywnych wrażeń i nasyconych kolorami pejzaży.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją Polar Vision PV

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją Polar Vision PV

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją dopasowane do stylizacji

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją to pełna gama modeli damskich i męskich, wśród których klienci z łatwością odnajdą swój indywidualny styl. Dostępne są okulary przeciwsłoneczne o soczewkach w naprawdę wielu opcjach: szare, lustrzane srebrne, lustrzane różowo-złote, zielone, brązowe, grafitowe, niebieskie. Wiele z nich w kilku wariantach dostosowanych do różnego poziomu natężenia światła. Wybierając odpowiedni kolor, warto kierować się nie tylko atrakcyjnym designem, ale i przeznaczeniem. I tak, o ile soczewki o miedzianej i brązowej barwie lepiej sprawdzą się na drodze, żółte mogą okazać się korzystniejsze w pochmurne dni, a zielone - zapewnić nieskazitelny obraz pełnym słońcu.