Redukcja grubości

Redukcja grubości

26 wyników

Wada wzroku a grubość soczewki. Czym jest Indeks?

Grubość soczewki okularowej podyktowana jest wadą wzroku. Im większa wada, tym grubsza soczewka. Z kolei grubsza soczewka oznacza cięższe okulary, mniej estetyczne szkła i ograniczony wybór oprawek – nie każdy model będzie pasować do grubszych szkieł. Przy grubych soczewkach często pojawia się też efekt nienaturalnego powiększenia lub pomniejszenia oczu. Możesz jednak zapomnieć o wszystkich wspomnianych bolączkach – nawet jeśli Twoja wada wzroku jest znaczna. Z pomocą przychodzi funkcja redukcji grubości szkieł, tak zwany Indeks.

Na czym polega redukcja grubości szkieł?

Redukcja grubości szkieł jest możliwa dzięki zastosowaniu innej technologii produkcyjnej. Używając innego materiału o wyższym indexie załamania światła do procesu tzw. cieniowania, możemy uzyskać soczewki o dużej mocy, ale zdecydowanie lżejsze i cieńsze. Jakie korzyści przynosi redukcja grubości soczewki?

  • Estetyka – cieńsze szkła są bardziej estetyczne, delikatne i eleganckie.
  • Wygoda – soczewki poddane procesowi cieniowania są znacznie lżejsze, co wpływa korzystnie na komfort noszenia okularów.
  • Większy wybór oprawek – nie musisz ograniczać swojej wyobraźni i kierować się tylko i wyłącznie kwestią użyteczności. Wybierz takie oprawki, które podkreślą Twój styl i charakter.
  • Brak efektu pomniejszenia lub powiększenia oczu – dzięki zastosowaniu soczewek asferycznych możesz zachować proporcję twarzy i cieszyć się komfortem ostrego widzenia.
  • Ukrycie dużej wady wzroku – twoja wada wzroku nie będzie rzucała się w oczy. Postronny obserwator nie będzie wiedział, czy nosisz okulary korekcyjne, czy może „zerówki”.